menu
Tvůjlék.cz

Dovolená v exotických destinacích - lékárnička

Dovolená v exotických destinacích ( např. Egypt, Thajsko, Bali, Filipíny, Vietnam, Indie, Karibik )

V těchto zemích je stále ještě lékařská péče relativně snadno dostupná, zvláště když cestujete s cestovní kanceláří. Problém by mohl nastat, pokud cestujete na vlastní pěst mimo turistická střediska. Pokud plánujete dovolenou v těchto zemích, je třeba se připravit již dopředu před odjezdem. Především v případě, že budete cestovat na vlastní pěst, je dobré se informovat o vhodném očkování ( základní očkování pro cestovatele proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, tetanu + další ). Vzhledem k nižší úrovni hygieny v těchto zemích a častým průjmovým onemocněním cestovatelů je velmi vhodné již před odletem užívat probiotika. Dobré zkušenosti jsou s potravinovým doplňkem Biopron forte. Mohou ho užívat dospělí i děti již od 6. měsíce věku. Přípravek je vhodné užívat jeden týden před odjezdem a preventivně po dobu pobytu v exotických krajinách. Dalším vhodným preventivním prostředkem je používání antibakteriálního gelu na ruce ( Dettol, Septoderm, Sanytol ) při nedostupnosti vody. 
Při cestě do turistických středisek s cestovní kanceláří můžete využít stejnou lékárničku, jako k evropskému moři. Složení cestovní lékárničky může být totožné s předešlým s několika úpravami nebo doplněními, zvláště pokud cestujete např. do džungle mimo civilizaci. 

Průjem: Průjem v těchto oblastech cestovatele trápí často, vzhledem k odlišnosti skladby stravy a horšímu dodržování požadavků na hygienu např. při konzumaci jídla na ulici. Je možné použít adsorpční přípravky jako medicinální uhlí ( Carbotox, Carbo medicinalis ), nebo přípravek Smecta, ale nejlépe je nechat si ještě u nás předepsat lékařem lék Ercefuryl. Léky podobného složení jsou v exotických oblastech, ale i volně prodejné. V případě úpornějších průjmů je vhodné mít s sebou rehydratační roztok na doplnění ztráty minerálů ( např. Kulíšek forte ).

Nespavost: Při přeletu časových pásem můžete pociťovat příznaky pásmové nemoci ( jat-lag ) - nespavost, podráždění, nesoustředěnost. V prvních dnech je potřeba neplánovat si žádný náročný program, odpočívat a při nespavosti je vhodné použít bylinné přípravky ( Baldriparan tbl, Persen tbl. ), nebo volně prodejný přípravek Melatonin. Při zkušenosti s déletrvajicí nespavostí je možné nechat si předepsat tablety na spaní. 

Choroby přenosné hmyzem: Jedná se o nebezpečné choroby malárie, žlutá zimnice, horečka dengue a spavá nemoc. Proti malárii, horečce a spavé nemoci neexistuje očkování. Proti malárii se preventivně chráníme antimalariky - léky proti malárii, které předepíše lékař - nejlépe z centra cestovní medicíny na lékařský předpis. Je nutné používat kvalitní repelenty do exotiky s obsahem účinné látky DEET vyšší než 30% např. Predátor repelent Maxx. Je nutné používat moskytiery na lůžko a vhodné oblečení ( proti bodnutí mouchou tse - tse barvy khaki.

Bakteriální choroby: V odlehlých oblastech s těžkou dostupností zdravotní péče je vhodné si nechat ještě před odjezdem předepsat lékařem vhodná antibiotika a nechat se poučit o jejich správném užívání a příznacích jednotlivých onemocnění.

Plísňová onemocnění: Při déle trvajícím pochodu v uzavřené obuvi a ve vlhkém prostředí může dojít k plísňovému onemocnění nohou. Je třeba nohy, pokud možno, udržovat v suchu a ošetřovat protiplísňovou mastí např. Canespor mast, Myfungar mast, Canesten mast. Také může při tření těsného oblečení o kůži dojít ke vzniku opruzenin. Ty je vhodné potírat např. mastí Imazol plus nebo Imazol krémpasta. Při výpravě mimo civilizaci na více dní je vhodné přibalit filtry na vodu nebo přípravky na desinfekci vody např. Aquasteril, nebo Sanosil DDW. Mohou se také hodit latexové rukavice a sterilní náplasťové stehy Urgostrips, které slouží ke stažení okrajů rány, sterilní jehly a stříkačky. Opět připomínáme přípravky s vysokým UV filtrem 30-50+, sluneční brýle a pokrývku hlavy.

 

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte a kontaktujte nás na naší online poradně, nebo telefonicky na + 420 495 493 156.

Děkujeme a přejeme vám krásnou dovolenou.


Kontaktní formulářTento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace