menu
Tvůjlék.cz

Dovolená v Evropě - lékárnička

Dovolená v Evropě

V evropských zemích je zdravotní péče snadno dostupná a pro občany členských státu Evropské unie platí při neočekávaném onemocnění stejná pravidla, jako pro občany navštívené země. Nezapomeňte si přibalit kartičku pojištěnce, která platí v zemích EU. Obsah lékárničky může být prakticky stejný jako pro tuzemskou dovolenou. Pokud jedete k moři s teplejším podnebím, můžete si ještě přibalit: 

Základní lékárnička - doporučujeme

Pastilky na bolest v krku: Orofar ( i děti od 4 let ), Tantum Verde ( i děti od 6 let )

Chrapot z klimatizace: Panthenol pastilky Favea ( i děti od 3 let ), Lišejníkové pastilky ( i děti od 3 let )

Akutní zácpa ze změny stravovacích návyků: Guttalax kapky ( i pro děti od 4 let na doporučení lékáře ) nebo tablety, Fenolax tbl, Easylax ( děti )

Pálení žáhy ze změny stravovacích návyků: Nolpaza cps, Omeprazol Teva cps, Rennie, Gaviscon liquid ( i pro děti od 6 let ), 

Nevolnost ze změny stravovacích návyků: Antimetil tablety ( i pro děti od 3 let ), Iberogast kapky

Rýma, ucpaný nos: Otrivin kapky nebo spray ( pro děti i dospělé ), Nasivin kapky nebo spray pro všechny věkové kategorie

 

Rozšířená lékárnička - doporučujeme

Kašel suchý: Sinecod kapky, tbl.

Kašel vlhký: Mucosolvan sir, tbl.

Bolest ucha: Otipax kapky ( rp ), Otobacid kapky ( rp ), Normison - vysušující kapky, prevence zánětů 

Vaginální mykotické onemocnění u žen: Gyno - Pevaryl vag. globule nebo globule s mastí, Jenamazol krém, Canesten combipack, Beliema Effect vag. tbl

Počínající nekomplikovaný zánět močového měchýře: Canephron tbl, Uroval akut, Urinal akut, Uroval mega brusinka sirup ( i pro děti od 6 měsíců ) 

Opruzeniny: Imazol krém pasta ( i pro děti ), Pityzol krém, Imazol plus krém, Intimm comfort kapesníčky

Opary: Vectavir ( všechna stadia oparu ), Herpesin krém ( v počátečním stadiu oparu i pro děti )

Ostatní: Pinzeta, Teploměr, Elektrické odpařovače insekticidů do místnosti, při turistice popřípadě izotermická folie

 

Při pobytu u moře nebo v horském prostředí nezapomenout přibalit přípravky s vyšším UV filtrem ( dle fototypu 20-50+ ) regenerační přípravky po slunění s aloe vera nebo panthenolem, sluneční brýle + vhodnou pokrývku hlavy. Vzhledem k tomu, že u některých leteckých i autobusových společností je omezená velikost i váha zavazadel, je vhodné volit přípravky v plastových obalech a pokud je to možné, dávat přednost tabletám před sirupy, nebo kapkami. Pokud budete ubytovaní na jednom místě, můžete si vytřídit do samostatného obalu ( nejlépe s tepelnou izolací ). Základní vybavení jako je obvazový materiál, přípravky na alergii, na ošetření ran a na výplach očí, ten nosit s sebou a zbytek nechat v hotelu.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte a kontaktujte nás na naší online poradně, nebo telefonicky na + 420 495 493 156.

Děkujeme a přejeme vám krásnou dovolenou.


Kontaktní formulářTento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace